Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2009.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa mislim da ti je taj lik vec rekao sustinu: moras da poradis na izgledu detalja, narocito tipografije, i njihovom polozaju i odnosu na strani.

konkretno (bar po mom osecaju za estetiku):
- meni na vrhu: text (odnosno highlight) nije vertikalno centriran (text je blizi donjoj ivici)
- banner je velik i dosadan
- LOGO ti je interesantan, ali necitak
- glavni horiz. meni je previsok, a ima premalo horiz. paddinga
- naslovi su preveliki, ja nemam "Helvetica Neue" (kao ni vecina ljudi na netu) tako da vidim samo dosadni, ogromni Arial
- nadnaslov i galvninaslov nisu poravnati
- About i text ispod nisu poravnati
- ova traka ispod abstracta je dosadna, dodaj neki hover, ikonicu i stavi horiz. paddinga vise
- ja bi ovoj celoj levoj kolumni stavio belu pozadinu, da se malo doda kontrasta, jer je ceo dizajn previse "mrtav"
- probaj da dodas malo gradijenata ili senke na pozadinu (recimo na meni), da malo izdvojis delove strane jedne od drugih
- searchbox spusten dole je IMHO losa ideja
- cemu 2 horizontalna menija?

eto toliko, ovako na brzaka, ali ja iskreno sumnjam u dizajniranje gde ti ljudi govore ispravi ovo, ispravi ono.. ti treba da imas neku sliku u glavi sta zelis da napravis estetski i da ides ka tome... a ulozeni trud ce ti se svakako isplatiti, pre ili kasnije, nek ti ne bude zao da uradis i sve iz pocetka ako treba, bitan je kranji rezultat, a usput ucis nove stvari...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 16. 11. 2009. u 00:59.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: