Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 03. 2009.   #11
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Cydia je, nažalost, dobra jedino za programe koje AppStore odbija da distribuira. Stvar je veoma jednostavna - ti i ja smo jailbreakovali svoje iPode/iPhone čim smo ih uzeli, ali većina Apple korisnika ne razmišljaju kao mi - šareno je i svira, znači da radi dobro.

Pre firmwarea 2 Installer, a kasnije i Cydia su bili jedini izvori softvera. Sada kad se pojavio AppStore, čak i oni koji su otključavali svoje uređaje pri prelazu na sledeći firmware nemaju potrebu za JailBreakom. Sa druge strane, Apple se trudi da zagorča život korisnicima koji otključavaju njihove uređaje. Ne znam da li je to još uvek slučaj, ali otključan iPod Touch 2 može da se bootuje samo dok je povezan na računar.

Nemam nikakve cifre koje bi to potvrdile, ali verujem da je broj potencijalnih kupaca višestruko veći kod AppStore-a. Jeste da odvaljuju sa maržama, ali je i obim prodaje mnogo veći, tako da verujem da se kod njih može bolje zaraditi. Ali, jedno ne isključuje drugo, ako distribuiraš svoje čedo preko AppStorea niko ti ne može zabraniti da ga prodaješ i preko Cydie.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat