Tema: tefter app
Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 02. 2011.   #10
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Heh, ako ste hteli da pravite aplikaciju za manje paranoične ljude, onda ste odabrali pogrešnu temu. Ne mogu da zamislim aplikaciju gde je sigurnost više bitna nego što je ova.

A posebno je činjenica što će aplikacija biti instalirana u lokalu bitna, jer u praksi nećete imati kontrolu ni nad čim osim nad samom aplikacijom - što znači da je jedini način da zaštitite podatke klijenata i njihovih klijenata taj da maksimalno osigurate aplikaciju.

Mislim, sviđa mi se što ste bacili akcenat na buzz i na marketing, ali IMHO tehnologija je ta koja je u ovom slučaju najmanje duplo bitnija od svega ostalog.

[konstruktivan deo]Nema šta tu da se unapređuje algoritam, algoritmi za enkripciju su dobro poznati, i implementirani. Ono što treba da uradite je da ponudite dodatnu sigurnost za one "paranoične", gde ćete koristiti asimetrično kriptovanje kod kojeg će privatni ključ ostati kod korisnika. Takođe, (ako već nemate), morali biste da napravite IP filterovanje i generisanje klijentskih sertifikata.[/konstruktivan deo]

[nekonstruktivan deo]Ja lično nikad ne bih poverio svoj password nekom ko tvrdi da je "svet prepun neopravdane paranoje".[/nekonstruktivan deo]
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 23. 02. 2011. u 20:02.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje jablan za poruku: