Tema: TYPO3 v4
Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2006.   #13
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain
Moguce je da WP koristi sistem referera da bi se sa neke strane vratio na stranu odakle je posetilac dosao.
Anyway, retko ko od nas iskljucuje slanje referera, zar ne?
Kako god. Ovo često koristim (kada skripta nakon neke akcije ne zna gde da baci korisnika ili ima više opcija baci ga tamo odakle je došao), ali je sve tako napravljeno da čak i ako nema podatka o tome odakle je korisnik došao (iz bilo kog razloga) skripta koristi neku default vrednost koja se mora proslediti.

Davno sam gledao TXP kod, ali sećam se da je utisak bio da je malo hakerski. Pre svega kompletno je proceduralan (način na koji sam prestao da razmišljam). Ali ono što mi je najviše smetalo je nedostatak smisla u imenima većine funkcija. Može li mi neko reći šta radi gTxt(), a da ne gleda u src? Volim da ime funkcije tačno govori šta funkcija radi pa makar njeno ime bilo dugačno tri kilomoetra:

getPublishedPagesRelatedByCategory(Category $category)

Tu su editori da završe šta sam počeo da kucam, a ne da svaki put dešifrujem sopstveni kod u pokušaju da skontaš šta kog vraga radi gps($thing); (proverava $_GET i $_POST da vidi da li sadrže promenljivu $thing ).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 13. 04. 2006. u 07:10.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat