Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 09. 2009.   #23
Betelgeuse
Дејан
Na probnom radu
 
Avatar Betelgeuse
 
Datum učlanjenja: 02.10.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Betelgeuse is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Па како си издржао пријатељу?
Prvi porodjaj je bio duzi i samim tim tezi jer je supruga u toku trudnoce dobila 40 kg (geneza price je malo duza - okvirno receno hormonska eksplozija) pa je to malo ometalo pricu, ali ne nesto strasno. Druga je bila puno brza.
Mislim da su porodjaji, svaki ponaosob, posebna prica te ih ne treba uporedjivati. Neka zena rodi troje dece u tripu da bi cetvrto mogla sama kod kuce da rodi, a onda joj upravo sledece zagorca zivot i overi je koliko ovo troje prethodnih nije ni moglo. Epidural je OK stvar, ali me nerviralo tada sto je svuda sve trebalo debelo da se podmaze a opet je sve nesto ispod zita i ponekad sa skupljom darom nego merom. kao sto pomenuh, svastika je imala iskustvo da doziranje i trudovi nisu isli planirano pa joj se isto uhvatilo kao i da nije dobila epidural. Opet, neka ortakinja je imala loseg doktora i nesto joj je ostetio. Nije nepokretna ali ima posledice. Ja sam i pored toga sto se plasim aviona leteo, iako se plasim zubara, isao kod istog, tako da ne mislite da sam seljacina i zbog toga ignorisem epidural... To je bila zelja moje supruge. Ima pravo na to, mogla je i carskim rezom na kraju krajeva, ali je htela ovako.Meni je frka bila samo prvi put jer ne gotivim nesto da ima puno krvi na jednom mestu, ali je ovde definitivno sve ono sto je uzasno otislo u drugi plan kad sam ugledao malog vanzemaljca kako se koprca u babicinim rukama. I to jos devojcica, moj zivotni san.... ma, idi, bre kakvo odgovaranje od porodjaja.... Radjajte decu i probajte da budete tu u tom velicanstvenom trenutku, nije tako strasno a moze da bude najlepsa uspomena ( i niposto nemojte da se na racun toga izvlacite od bracnih obaveza posle )
Betelgeuse je offline   Odgovorite uz citat