Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2011.   #14
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!!
To nije nikakva devijantna pojava niti ludilo. To je ključni faktor većini kupaca, što na našem što na razvijenijim tržištima.

Lager? Pa ne treba svakom nesto za juče. Neko će sačekati recimo jedan dan za 10% manje cene. A ti za jedan dan u dobro razvijenom sistemu prodaje možes da organizuješ da se proizvod pošalje brzom poštom iz cele srbije bilo gde (naglasak na dobro razvijenom sistemu prodaje), naročito ako se plati odmah (karticom).

Fiktivni primer:
Ja imam samo web shop, nemam nikakv lager, nemam ni prodavnicu, ni radnike. Imam kancelariju i radim samo ja. Moji troškovi su relativno mali i mogu da imam bolju cenu od nekog ko ima prodavnicu na 100 kvadrata i tri zaposlena radnika.
Ti tražiš da kupiš neki kablić, usb card reader ili šta već (primer su stvari koje si ti prodavao na kupindu).
Imas dve mogućnosti.
Sediš u kancelariji, dodješ na moj sajt (imaš na sajtu i PIB i broj fixnog telefona), platiš karticom i sačekaš recimo 24 sata da proizvod stigne.
Ili sedneš u auto, odeš do prodavnice, kupiš kablic i vratis se kući (+ moraš ga platiti bar malo jače nego sto bi mogao da ga kupiš kod mene).

Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.

Izbor je na tebi. Hoceš online, hoceš u prodavnici. Jednostavno biraš.
Biće ljudi koji ce uvek kupovati u prodavnici, čak i kablić, a biće i onih (u koje spadam ja) koji će uvek težiti da se što manje cimaju i da im sve stigne na kućnu adresu.

Priča da je najniža cena devijanta pojava ili neko ludilo nema smisla.
U vremenima koja dolaze, mada sigurno ne tako brzo, web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, upravo zbog niže cene.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" centaur za poruku: