Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 06. 2005.   #10
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Znam za pricu kako je nastao index.hr ali nisam znao da im je osnivac presao u 24 casa. Zar on nije vise glavni urednik index.hr?
Sto se tice njihovog investitora, dobro sto si to spomenuo posto je to isto bitno. Taj investitor ima ako se ne varam 15% vlasnistva. Da li bi ovde neko mogao da nadje nekog investitora koji bi investirao a zauzvrat bio zadovoljan sa 15%? Ne bi.
Prema Impressumu nije (http://www.index.hr/index/default.aspx?id=2).
Inace 24sata drži njemački medijski koncern WAZ, ilustrativno radi u Hrvatskoj drži 70% tržišta, u Bugarskoj 75% medijskog prostora, u Rumuniji 51%, posjeduju 10% grupacije RTL-a, 50% kapitala u srpskoj Politici i postoje neke naznake i o preuzimanju Večernjih novosti.

Prije Severine, uprkos tome što su razotkrili još neke afere, hrvatski offline prostor je bio zatvoren za Index. I onda odjednom Babićevo pojavljivanje u svim mogućim medijima, gostovanje na TV stanicama u Prime Time terminima, veliki intervju za hrvatski Playboy, itd.

Da, čini mi se da je 15% u pitanju, tu je interesatno da su odmah u startu definisali tržišnu vrijednost kompanije, za razliku od nekih predviđanja tipa da monitor.hr (ne znam da li u paketu ili ne sa blog.hr) vrijedi milion evra. E sada, mislim oni su faktički imali uigranu ekipu i sve relevantne informacije o poslovanju, faktički samo su se odcijepili. Mislim da je u tim okolnostima i u Srbiji moguće naći investitora. S druge strane uopšte nije isključeno da tih 15% recimo upravo drži WAZ. Čak šta više :-)

Citat:
Mislim da ovde ne bi bili zadovoljni ni sa 50%, nego bi trazili 100% a zauzvrat da ti radis za njih ili barem da su oni vecinski vlasnici.
Nažalost najveći broj njih u Srbiji razmišlja tako, ali izuzeci moraju da postoje. S druge strana da li si uopšte pisao biznis plan u fazonu portala kakvog si opisao i tražio potencijalne investitore?
mungos je offline   Odgovorite uz citat