Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 12. 2005.   #20
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Lightbulb

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Za fluid ima mesta, ali to je definitivno manjina projekata. Svako ko navodi fluid kao rešenje automatski pokazuje da nije baš mnogo radio sa klijentima pošto realni projekti uglavnom podrazumevaju dizajn fiksne širine (u manjem broju slučajeva maksimalne širine).
Meh, šta ja znam o dizajnu - znam samo šta je bolje po korisnika: web sajt koji se prilagođava njegovim potrebama. Između ostalog to znači i sajt prilagodljive "površine" - niti sajt širine 7xx piksela izgleda lepo (a kamoli upotrebljivo) na višim rezolucijama, niti će lepo da izgleda posle nekoliko uvećanja texta (dizajneri izgleda jako vole male fontove + fiksne veličine istih).

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Čak ima dosta slučajeva gde je i visina fiksirana, posebno ako dizajner dolazi iz Flash sveta.
Eh, kada će već jednom ljudi shvatiti da grafički dizajn (papir) i web dizajn (web stranice) nisu jedno te isto. Papir (u opštem slučaju) ima fiksnu visinu, širinu te samim tim i "površinu" (postoje precizno definisana fizička ograničenja) - za razliku od web stranice kod koje ne postoji (ili ne bi trebala da postoji, barem po mom mišljenju) unapred zadata "površina", jer se ista dinamički određuje i uzima formu diskretne slučajne promenljive drugog reda.

U prevodu na Srpski: postoji određena verovatnoća čija vrednost pripada opsegu (0, 1) za svaku kombinaciju (širina, visina), pa mi je neprihvatljivo da se uzme za jednu dimenziju neka granična vrednost. Samim tim činom praviš veliku statističku grešku iz koje inheretno sledi (transformacijom slučajne promenljive) da znatan broj posetilaca neće biti zadovoljan onim što vidi.

Disclamer:
Keep in mind da su većina "web statistika" i "statistika uopšte" samo šarena laža, potrebno je nemala količina teorije (iskusio na sopstvenoj koži) da bi se na pravi način izvršila svrsishodna statistička obrada podataka.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Teorija i realnost se umnogome razliku. Većina nas to već ionako zna...
Hm, ne znam da li bih se baš složio sa ovom izjavom. Šta više, mislim da si napravio logičku grešku generalizacije (tačka 5).
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat