Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 08. 2005.   #3
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Hajde da bez lazne skromnosti kazem da svrstavam samog sebe u PHP profesionalce. Na putu od pocetnika ka profesionalcu neophodno je:

- Ucenje (php manual + knjige + tutorijali)
- Iskustvo

Kada sam ja pocinjao da se bavim PHP-om nisu postojale domace knjige, a i stranih je bilo vrlo malo. No, i sada vazi isto, php manual rulez pa onda sve ostalo. Od tutorijala ja pratim dosta sitepoint.com, ostale sajtove nesto slabije.

Sto se tice knjiga moji favoriti su: "The PHP Anthology" (vol I i II). Nedavno sam nabavio i "PHP5 Power Programming", nisam je jos celu procitao, ali mislim da je i ona vrh. Ovo je naravno napredna literatura, nije za pocetnike.

I naravno, najvaznije od svega je - iskustvo. Sto vise budes radio i susretao se sa svakodnevnim problemima - vise ces nauciti. Knjige koje sam naveo gore su korisne da te navedu na "prava resenja najcescih problema", ali ni jedna knjiga ne pokriva sve.
dinke je offline   Odgovorite uz citat