Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 09. 2008.   #51
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
Nije mi jasno sto se bunite sto je lik (Bill Gates) extra snalazljiv, skupio sve na jednom mestu, priblizio sirokim masama vrhunsku tehnologiju, i sebi ispunio sve zelje.

Koliko je sebi doprineo, toliko je i svima ostalima koji se bave IT tehnologijama jer je samo pokrenuo lavinu inovacija.
Hehehe kakav kralj
Svojim dobrim djelima on je podsticao konkurenciju, nije ih kupovao, nije pokusavo da ih ukloni iz svog operativnog sistema, svima je davao uvid u kod tako da i drugi mogu da nam pisu nove i bolje programe.

Stvarno mi je drago sto MS nije jedna od onih firmi koja prodaje polu gotova rjesenja (Windows98,98SE) ili naprimjer uzme software promjeni ikonice i prdaje ga kao novi (Windows ME). Takodje mi je drago sto MS podstice autore softwera za druge platforme pa kad je rjec o integraciji platformi oni su obazrivi, pomognu ljudima, daju im uvid u protokole i sorseve da ljudi ne moraju da rade riverzni inzinjering.

Politika MSa je dres totalni za krajnjeg korisnika, svodi se na to da koristis MS rjesenje i nema mjesta alternativi. U stanju su sputavat bilo kakvu alternativu, a na kraju ako zelis da uradis nesto na tom OS moras da postanes njihov partner, da ima das brdo kesa samo da te tako zovu, da kupis njihov alat za razvoj, da koristis njihovu bazu podataka, njihov kompajler itd itd. I sve to da dobijes 'MS partner status' uzas.
Nije to MS partner to je MS marioneta posto kad si partner sa nekim onda raditi zajedno a ne ovaj prvi radi na tebi
zidoo je offline   Odgovorite uz citat