Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 11. 2007.   #89
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Srjdane, za struju je dokazano da postoji, zezem se sa strujom i eto me kod Svetog Petra Evo zezam se sa Bogom i nije mi ništa

Ok, šalu na stranu... primer ti je loš jer i ne postoji dobar primer koji bi opravdao to.

Verovanje u Boga je verovanje u natrprirodne stvari kada nemaš objašnjenja za događaje, ta vera je nastala jako davno, daleko pre hrišćanstva jer je tada bilo jako puno neobjašnjivih pojava, danas je to obesmišljeno. Isto kao što se vekovima verovalo da je zemlja ravna, pa su (crkva, u ime Boga) čak spaljivali ljude na lomači ako su se usudili da kažu da je okrugla. Sada kada se zna da je okrugla, svakoga ko kaže da je ravna poslali bi u neki sanatorijum, zar ne?

Civlilizacijski napredak jednostavno ne dozvoljava da se držimo starih verovanja, razlika između današnjih vernika i "omraženih" pagana je samo u tome što umesto više Bogova postoji samo jedan Bog, i dalje se sve zasluge pripisuju Božijoj volji, zar nismo odmakli dalje od vremena kada je Konan Varvarin bio glavni baja?

Ja (donekle) mogu razumem da je neko tradicionalista i drži do običaja zbog tradicije, ide u crkvu zato što "tako treba"... i to je plafon mog razumevanja (dok ne počne da mi igra dodole na parkingu oko zgrade)

P.S. Ja sam pročitao i stari i novi zavet, Tastaturusove zapovesti čitam svaki dan preko ICQ, gtalk... ne znam zašto mešaš umetnička dela? I naravno da sam razmišljao o tome, zbog toga ti i govorim da to ne pije vodu, ok? Žena od rebra, 40-dnevni potop, Mojsije koji napravi prolaz kroz crveno more, otac kome Bog naređuje da ubije svog sina kako bi dokazao veru... sorry, ali za mene je to sve nonsens... Braća Grim.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 07. 11. 2007. u 19:56.
bluesman je offline