Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 04. 2008.   #30
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Šalu na stranu, nepostojanje cancela može da uštedi prilično vremena - banalan primer: hoću da isprobam font smoothing. Dok na Windowsu moram da izotvaram i izzatvaram pregršt dijaloga da bi to uradio (i sve to još jednom ako mi se slučajno ne dopada), u GNOME-u otvorim dijalog, čekiram čekboks i već su mi smoothovani fontovi (za degojsa: muljavi), ne sviđa mi se, opalim ponovo isti čekboks. Zatvaranje dijaloga je operacija koja radi samo to - zatvara prozor na ekranu i, logično, ne radi se ni sa OK, ni sa Cancel, već sa Close.
Haha, kako voliš uvek da izmišljaš neke grbe za Win, isto kao i ovi Macovci

Ne znam baš koje ti to gomile dijaloga otvaraš i zatvaraš na Winu da bi video ClearType u akciji, kod mene ima lepo Control Panel applet za to pa može i da se podešava isto pomoću slajdera i odmah se vide promene. Čak i da nemam taj PowerToy, opet ne ide se kroz gomile dijaloga svaki put, već se klikne OK i Apply i vidi, bez da se zatvaraju svi dijalozi. Šta znam.. daleko je to od "zatvaranja i otvaranja pregršt dijaloga."

Jeste, ali da li je veća mana ako moraš da klikneš OK ili Apply da bi video promene ili ako nema Cancel pa ne možeš da odustaeš od gomile nekih promena?

Citat:
(za degojsa: muljavi)
Šalu na stranu, omekšani fontovi su ono što Win prikazuje kad se uključi ClearType, a muljavo jeste ono kod ostalih (za jablana: stvar navike).

P.S.
Dosadno nama, a?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 03. 04. 2008. u 22:46.
degojs je offline   Odgovorite uz citat