Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 01. 2006.   #7
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
U tabeli "utakmica" možeš da imaš složeni primarni ključ koni mogu da čine ID_TIM1 i ID_TIM2 (dvostruko referenciranje tabele timova) i recimo vreme odigravanja. Ovo ti je dovoljno za ključ, ostale atribute kao npr. sudije nadovezuješ u istu tabelu (ovde ne moraš ići u dalju normalizaciju).
ok. ovo je konstruktivan prijedlog za dvostruko referenciranje po najvise zbog kreiranja tabela(poretka) iz navedenih tabela...

ok..ja cu sada da radim na daljem projektovanju modela baze.. posto ce mi to najvjerovatnije biti diplomski rad(ako profesor prihvati). Takodje posto postoji mogucnost da se ovo koristi u jednom takmicenju u bosni i hercegovini, interesuje me pod kojim okruzenjem ovo treba uraditi, razmisljao sam o php+mysql kombinaciji posto je izmedju ostalog potrebno postavljati rezultate i tabele pojednih liga..
mislim da sto se tice broj utakmica je maximalan broj svih utakmica u svim ligaam u jednoj sezoni mozda 1000...
Takodje vrsta okruzenja mi nije toliko bitna za diplomski koliko ako se projekat bude stvarno koristio jer ce unos podataka vrsiti osobe koje nemaju preterano iskustvo u radu sa racunarima..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat