Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 03. 2010.   #58
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
pa nije problem u politicarima, problem je u ljudima (glasacima), politicari samo rade ono sto je dobro za njih same.
Uopšte to ne funkcioniše tako. Ljudi (barem kritična masa) slepo veruju medijima, a mediji su u rukama koga drugog nego političara (ok, i tajkuna, ali te dve kategorije su ionako prilično izmešane). To je kapirao još Sloba kad se krio iza kojekakvih referenduma - ono kao u fazonu, nisam ja, nego narod hoće tako, evo vidite referendum. A pre toga par meseci ispirao mozak putem RTS-a. Isto je radio i Koštunica, isto rade i ovi sad. 90% Srba vernici, pazi molim te...

Citat:
elem, ono sto sam ja hteo da kazem je da pre nego sto krenete da pljujete situaciju ovde, pogledajte malo pazljivije kako stoje stvari u svetu, i naucite ipak da cenite sto se kod nas u skolama jos uvek ne predaje i kreacionisticka teorija kao jednaka darvinovoj.
Kako to stoje stvari u svetu? Sa kime nas ti porediš, sa Azijom i Afrikom ili sa Evropom? Ako je ovo drugo, onda smo definitivno među poslednjim po defakto sekularnosti države. Čak i većina država koje su na papiru manje sekularne od nas (tipa ovih država sa "državnom religijom"), u stvarnosti su za nas izmislile pojam verske i svake druge tolerancije. Ili ćemo da se lažemo i relativizujemo i dalje sve oko sebe?
jablan je offline   Odgovorite uz citat