Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 12. 2009.   #12
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Da li je bull**** ili nije, cinjenica je lekari "po defaultu" ne vole vakcine, sem onih obaveznih, pogotovo kada je rec o deci, pa ces retko cuti lekara da preporucuje i vakcinu protiv obicnog gripa a da ne govorim o ovom novom.

Meni je nejasno sledece - ako se ne varam i deca od 6 meseci ce primiti istu dozu kao i odrasli a pritom ce primiti istu u dve doze sa razmakom od 3 nedelje jer imuni odgovor nije adekvatan kod dece ispod 9 godina. Ne znam kako beba od 6 meseci moze da primi istu kolicinu hemije kao i odrasli kada sa drugim lekovima npr. antibioticima se strogo vodi o uzrastu i kilazi deteta.

Nije lose procitati ni zvanicni izvestaj americke agencije za lekove gde pise informacija o Novartis monovalentnoj vakcini (ne znam da li se i kolko ista razlikuje od ove sub-junit) ali tamo mozete videti u sekciji doziranja da je donja granica uzrasta dece kojima se daje 4 godine.

Izvestaj na FDA

Mozda ipak ima veze sto je ova sub-junit pa mozda zato kazu da mogu i bebe. U Svedskoj se prvo davalo deci od 3 godine ali su posle poceli i sa 6 meseci. Tamo kako znam daju Pandemrix vakcinu od GSK.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat