Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2006.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa da, ali se to sve konfigurise, postoji .conf u koje iskljucujes i ukljucujes sta se filtrira. Ja se razumem u te serverske stvari onoliko koliko mi je potrebno u odredjenom trenutku, i iskreno do skoro nisam imao pojma o mod_security dok ga nismo stavili na zahtev administratora. Kada naidjem na nesto, onda saznam sto vise tome i tako gradim svoje znaje o administraciji servera. Sada mislim da mod_security uopste nije glupa stvar narocito za shared hosting gde ne mozes da znas ko sta stavlja na sajt. Jedino sto treba je operzna konfiguracija - znaci nikako po defaultu jer neke sasvim obicne i bezazlene stvari nece raditi.

Zato cu najverovatnij skolniti ovo:
# Make sure that URL encoding is valid
SecFilterCheckURLEncoding On

ali to onda opet otvara vrata nekim drugim stvarima, evo mozda Ivan, nas "security expert" moze o encoding exploitima.

Postoji recimo i ovo:
# Only allow bytes from this range
#SecFilterForceByteRange 1 255
SecFilterForceByteRange 1 500
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 01. 08. 2006. u 15:44.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat