Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2006.   #25
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Nisam bas nesto preterano testirao ovaj mod_security tj skorije sam skinuo source i poceo da ga proucavam ali sto se tice te stavke:

# Make sure that URL encoding is valid
SecFilterCheckURLEncoding On

... mislim da se moze slobodno skloniti ukoliko bluesman programira

Tj, svi znamo da se URL-ovi sastoje od alfanumerickih simbola (A-Z, a-z, 0-9 ), rezervisanih simbola (; / ? : @ & = + $ , < > # % " ) i specijalnih znakova (- _ . ! ~ * ' ( ) {} | \^ [ ] ` ). Problem dolazi kada npr: Pozivamo neku naredbu iz nase scripte na nivou sistema, a pre toga nismo encodovali input, mozemo jednostavnim | da ubacimo naredbu po zelji. Ili obrnuto imamo funkciju koja includuje fajlove ali nam je zabranjena . tj server je automatski odklanja onda mozemo encodovanjem da je provucemo i includujemo neki fajl koji ne bi smeli. Ovo su primeri iz glave ...

Mislim da se ne treba bojati ove vrste napada sada jer su ispravljene greske u web serverima koje su uveliko omogucavale ovaj tip napada jedino moze doci do previda programera koji ce da omoguci ovako nesto ali svako sa i malo iskustva nece to dozvoliti sebi ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat