Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2008.   #66
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Ne bih da razvodnjavam temu, samo jedan savet: Procitaj zakon i malo prosurfuj po APR-u. Nesto mi govori da ces da se iznenadis

Poslovanje jedne firme je prilicno transparentna stvar i podaci o njenom poslovanju, ulaganjima i slicno se moze dobiti prilicno lako i normalna je stvar u poslovanju. Kad pozelis da saradjujes sa nekim, prva stvar koju uradi neko pismen je da se informise sa kim ima posla.

Mene licno ne zanima ni 0.5% kako posluje i cime se bavi aC, ali me iritiraju neki stavovi i deljenje nakaradnih saveta (pricam o prezentaciji u ZG) jer oni koji pocinju mogu da pomisle svasta.

Pozdrav, MacKracken...

kao (ex) novinar EMG magazina Preduzece (www.emportal.co.rs), dnevnih novina Biznis (www.biznisnovine.com ) i magazina Biznis & Finansije (www.bif.co.yu) imala sam prilike da licno razgovaram sa brojnim (naravno, ne i svim) fondovima prisutnim u Srbiji. I stvari zaista stoje kao sto sam navela. Ukoliko je fond ZATVOREN, i PRIVATAN (kao private equty fond KD grupe npr) ili ako je rec o biznis andjelu, informacije na APR bice nedostupne.

Sasvim je drugo stanje sa otvorenim fondovima, ali to je prica koja ce nam svima biti jasna onog momenta kad se Srbija prevede u sistem korporativnog upravljanja. Ja ne mogu vise da pisem o tome, mogu samo da probam da izvadim kliping ako te zanima Ili da se sretemo da ti iskopiram IFC-ijev prirucnik.


Kada je rec o privatnim sredstvima ulaganja, kao biznis andjeli u Srbiji (jos nemamo asocijaciju kao sto imaju Hrvati) pojavljuju se razliciti ljudi, od rodjaka i prijatelja do risk venture capitalists iz Svajcarske ili brokera pri stranim bankama koji bi svoj privatni kapital da pod vecim rizikom uloze. U svimtim slucajevima pitanje je njihove dobre volje da li ce izaci u javnost sa sumama ulozenim u poduhvate.

U svakom slucaju svi proveravamo sa kim radimo, i tu nema spora. Ali da je Ilija kojim slucajem uradio nesto sto je za krivicno gonjenje - nije, tako da ne vidim potrebu da se obicna radoznalost pretvara u ovo u sta se pretvorila.

btw.
APR je najveca glupost na svetu, i informacije koje su tamo dostupne su nezamislive u USA npr - ako bolje pogledas moci ces da pronadjes sta je koja firma uzela na lizing, sa kojim rokom otplate i sl, i povrh toga - broj registrarskih tablica i vozacke dozvole nosioca! Naravno, ko je dovoljno vispren zna sta s tim informacijama moze da se uradi te ja necu objasnjavati i davati hintove. To je propust i APR nije primer ni za sta sem za glupost i neobrazovanost drzave Srbije. Isto kao i sa databazama korisnika Telekoma koje mnogo lako iscure (hvala blogu, prepisali su to od Deutche Telecoma, nismo jedini ) , vasim JMBG objavljenim po sajtovima SO....

Pitajte Shabica sto je tako nervozan ))
__________________
nja

Poslednja izmena od Papermoon : 06. 11. 2008. u 14:20.
Papermoon je offline