Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2009.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default MySQL Database Compare - compare local and remote database

Izgleda da samo bolestan imam vremena da se posvetim ovim "sitnicama" koje izgledaju trivijalno ali često umeju da pomognu.

Dakle, doradio sam nešto što sam odavno započeo, tool koji upoređuje 2 baze i ispisuje razlike u strukturi kao i u podacima. To neće da upoređuje record po record pošto je to ionako glupa ideja i trajalo bi večno za neke veće baze, nego upoređuje samu strukturu tabela kao i headere tabela: broj record-a, veličina podataka, veličina index-a...

Moguće je setovati da se povezuje na različite servere, tako da možete da uporedite recimo online i offline baze. Naravno, potrebno je da dozvolite remote access za mysql da bi mogli da se povežete na remote server.

Možete da pogledate primer na http://www.goranpilipovic.com/db-compare/

Takođe, predlozi i primedbe su dobrodošli.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: