Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 05. 2009.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jedno od mojih pitanja je bilo i ovo: Na računu sam imao oko 200.000 dinara i jednog dana stiže izvod - dodali su mi na račun na ime kamate 4,23 dinara (to je 4 zarez 23 a ne 423 Posle toga sam pustio neku fakturu od 3500 dinara, prođe na izvodu a posle par dana mi stiže novi izvod: "naknada za usluge u platnom prometu: 140,xx dinara".

Juče mi je došlo skoro 500 dinara "naknada za usluge u platnom prometu" jer smo pustili plate pre praznika. Alo bre? 500 dinara?

Zašto onda ne uračunavaju i "naknadu što moje pare stoje kod njih" bar po nekoj proporcionalnoj tarifi, ne mora da bude baš 1:1 odnos, ali blam je da daju 4 dinara na 200.000. Posle toga sam otišao u banku, poneo te izvode i tražio da mi ne obračunavaju nikakvu kamatu. Žena je bila zbunjena, nije znala da li postoji procedura za to pa mi reče da napišem zahtev, dopis... i da objasnim svoje razloge.

Inače sve službenice u ekspozituri me znaju, svaki put kada odem ne propustim da im kažem "najgori ste, samo čekam jedog dana da mi zatražite funtu mesa kao Šajlok". Kada su se navikle na mene i oguglale, onda sam prešao u drugu ekspozituru Sad malo njih da maltretiram. Meni nije teško, a kada njih nije blam da toliko otimaju - nije ni mene blam da im kažem da su najgori zelenaši - "kriminalci kojima zakon omogućava da rade".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat