Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #29
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Iskreno ne znam zašto bi neko tražio "informacije" na SN? Po meni su to sajtovi za zabavu, i kada odem na neki facebook ili nešto, poslednje što tražim su informacije. Link do nekog interesantnog youtube, smešna slika, neki interesantan članak,... to je ono što ja očekujem od takvog sajta, a ne "almost there" ili "pokvarilo mi se mleko".
Heh, vidi se da ne koristis twitter Pa realtime search je trenutno najveci buzz na webu a twitter je predvodnik. Pored gomile djubreta i shuma koji postoji na twitteru mogu se naci i konkretne stvari mnogo brze i lakse nego preko google-a. Jedna od velikih prednosti je to sto lako mozes da stupis u kontakt sa ljudima slicnih interesovanja (zvuci kao reklama, ali je zaista tako).

Sve to naravno zavisi od toga sta ti je potrebno u zivotu - ako si information junkie twitter je idealna platforma, twitterashi su znali da je umro Majkl Dzekson 2h pre nego sto je objavljeno na CNN-u. Ako te zanima neka nisha (skoro) uvek mozes da nadjes ljude koji se time bave. Twitter je evoluirao u nesto sto je pocelo kao besmisleni chat/irc web klon (bar je meni tako izgledao u pocetku) u odlican research alat za novinare, blogere i sve ostale kojima su potrebne realtime informacije o tome sta je trenutno buzz (i sta nije) na web-u. A da ne pricamo o tome da je sjajan alat - ali samo za one koji znaju kako da ga koriste - za samopromociju, reklamu i oglasavanje.

Ova cela prica o tome kako je twitter sranje me podseca na pricu od pre 1-2 godine o tome kako je facebook besmislen sajt i kako ce uskoro da propadne. Mozemo diskutovati o upotrebljivosti facebooka za nesto vise od puke zabave, ali je cinjenica da samo u Srbiji korisnika ima vise od 1 000 000.
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat