Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #33
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Velika je oprecnost u stavovima, problem je kada medicinski delatnici nemaju isti stva, kako onda nama gradjanima da bude lako da donesemo odluku.
Ja sam letos otišao u NS kod oftalmologa dr.Džinića na Telepu jer je imao najveću reklamu u "Telefonoteci". Trebale su mi neke kapi za crvenilo očiju. On je malo gledao, pitao šta radim čime se bavim (poznata fora saobraćajne policije) i onda me stavio na neke testove i ladno dao dijagnozu GLAUCOMA, i čak predložio neke preventivne operacije na mrežnjači.

Nakon toga sam sam išao na drugo mišljenje i treće mišljenje u "Sveti Vid" u BG, na CT i gomilu drugih pregleda... što me je sve koštalo brdo para i gomilu živaca i raširenih zenica... bluesmanu od stresa zuji u ušima, a meni od tada kao da je neko pojačao "brightness" u glavi (za cyberhondre ključna reč "sensitivity to light"). Citat: "kolegina dijagnoza je kompletna budalaština i vid vam je savršen". Nije mi jasno šta se dešava sa onima koji nemaju para da proveravaju dijagnoze dr.Mengelea iz Vršačke koji namerno ili slučajno testira pogrešno: vidno polje na pogrešan način, bez radjenja pahimetrije i sl.

Poenta ove pričice: nemojte po defaultu 100% verovati lekarima, kako ovima koji vam kažu da je dobro vakcinisati se, ali i ovima koji kažu da nije dobro. Radi prema osećaju i neće te boleti glava.

Ako kažu A) niko nije umro od posledica vakcine, B) bolje da ne dobiješ grip nego da dobiješ... onda moja logika kaže vakcina nije loša.

Ako gledaš od čega sve možeš da umreš, onda prodjite kroz albume sa Facebooka i sva ta letovanja i sunčanja. Veće su ti šanse da dobiješ melanom nego da ti se imuni sistem pod uticajem vakcine prebaci u "self-destruct mode"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat