Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #6
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Nisam odmah video da si odgovorio na "poziv". Vec neko vreme se mislim da napisem neki Code Generator za PHP, pa kad sam primetio da koristis nesto slicno, obradovao sam se da postoji dobro gotovo resenje, ono postoji, samo ne znam da li je open source...

Slazem se da je pristup dobar, on naravno ima ogranicenja, ali te nista ne sprecava da iskodiras rucno kad i sta ti treba, jednostavno skracuje onaj dosadni deo da svaki put iznova pises Select, Insert, Update, Delete.

Pristup po kome sad ja radim (C#), nije moj vec nasledjen od iskusnijeg programera, je da se na osnovu tabela u bazi i gotovih templejta (CodeSmith) generisu neke osnovne SP, znaci GetByPrimaryKey, GetList, Update, Insert, bla bla, templejt je dovoljno pametan da prepozna i Foreign keys pa dobijas jos nekoliko SP-a u zavisnosti od relacija izmedju tabela.
Kad kreiram SP onda obicno dopisem jos neku koja mi treba, eventualno neku izmenim...
Onda generisem DAL (opet CodeSmith) komande (prakticno klase) koje primaju parametre za SP izvrsavaju ih (pune dataset ili sta vec treba) i to mu u osnovi dodje to...
Posle toga svu komunikaciju sa bazom radim pomocu tako generisanog DAL-a, tako da na stranicama nema ni pozivanja SP, niti kakvog drugog SQL-a...
BraMom je offline   Odgovorite uz citat