Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 02. 2008.   #1
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default Imati dev firmu ovde i u dolini ...

Čitajući ovaj text uvideo sam da nemamo mi i ljudi u silikonskoj dolini ni blizu startne pozicije za tzv. Startupe.

U čemu se rad, u Srbiji ( i regionu ) imamo limitiran broj ljudi koji mogu da isporuče sebi ili klijentu neki projekat koji bi bio invovativniji nego naše kolege preko mora. Tamo postoji horda mladih ljudi , tek završenih fakulteta ( gde su i naučili nešto, za razliku od nas .. ) koji hoće da promene svet.

Ovde postoji jedan sloj ljudi, većina je član ovog foruma, koja je na mapi ljudi koji rade nešto, a to nešto uglavnom se svodi na rad i rad klijentskih rešenja, gde na kraju balade taj klijent dobije nešto ...

Da li nama fali taj pro-dolina pogled na probleme ili nam jednostavno fali da mi koji smo ovde sednemo i pričamo jedni sa drugima o tome šta radimo?

Da li je to što mi svi imamo neke super stealth projekte, koje radimo 2ipo sata dnevno, mogu da promene bilo šta ?

Koliko se ja sećam YouTube je pokrenulo nekih 9 ljudi ( ispravićete me sigurno ) , ali je poenta u tome da su se više pametnih ljudi skupilo i pokušalo da naprave nešto što će biti dovoljno dobro da promeni pogled na trenutnu stvar.

Da li je to psihološki problem na Balkanaca, ili je to jednostavno ne pro-zapadni način razmisljanja koji se ogleda let's make business ono što nas koči u tome da smo i mi u stanju da napravimo nešto totalno inovativno ....

Ovo je samo tok misli , ima ih još ali da čujem kako vi gledate na gore napomenute probleme ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat