Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2009.   #127
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
@oksite
Prvo, nisam siguran da bi kvalifikacija o "sistematskom pravljenju grešaka tokom poslednjih 10 godina" mogla da izdrži ozbiljniji test. Činjenica da je RNIDS osnovan, da je zamenio YU NIC uz saglasnost prethodnih administratora i ICANN, da je pustio u pogon registraciju .rs domena i stvorio bitno drugačije (liberalnije) okruženje za registraciju nacionalnih domena, pokazuje da do sada nije bilo velikih sistemskih grešaka ili grešaka koje bi način funkcionisanja RNIDS bitno razlikovale od načina funkcionisanja drugih nacionalnih registara.
Velika, prevelika sistemska greska je da pocnete registraciju novog ccTLD bez IJEDNE restrikcije na "2nd level". Nemojte da se pravite tose, pa i ja bih izgubio svako samopouzdanje u tranzicioni model od vise ka manje restrikcije/bez restrikcija, kada drzava nije u stanju da izvrsi tranziciju pasosa ili cak i da zapocne tranziciju sa starih na nove tablice za auto. Nerad i manjak entuzijazma prodajete struci kao "liberalno poslovanje".

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
@oksite
Dakle, RNIDS svakako ne funkcioniše po principu "E Slobo, završi to kod Pere/Mike/ICANN". Da sve zavisi od jedne osobe, konkretno od mene, drugačiju bismo mi priču danas pričali
I ovde su sve rekao i sve priznao - rad jednog coveka koji, u nacelu, zna sta treba da se radi i hoce da to uradi, u principu vredi vise nego svi ostali u UO, Skupstini, sluzbama, agitpropovima,... Strasno.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat