Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2008.   #13
Zilot
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.05.2008
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Zilot is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Pa ako ti treba nešto jednostavno --- LINQ to SQL bi mogao da bude više nego dovoljan, plus je lepo integrisan u VS 2008.

Inače, ako ti nije žurba, ja bih ti opet savetovao sa sačekaš na ADO.NET Entity Framework. Mislim da je to već u beta 3 fazi, što znači nije daleko od gotovog, a nema sumnje da će imati odličnu podršku kako MS-a (VS, MSDN, itd), tako i svih ostalih (knjige, blogovi, 3rd party dodaci, itd). Razmisli i o tome ako budeš trebao zamenu ili dovodiš novog programera - koliko ih ima poznavanje tog TA, a koliko će imati iskustvo sa ovim, itd.

Pre nego požuriš, možda da pogledaš neki video o istom, upravo su objavili nešto po tom pitanju: http://www.novetehnologije.com/ShowN...materijal.aspx

(Što se tiče LLBLGEN-a, ja lično ga nisam koristio, ali sam čuo dosta dobrih kritika, ne bih to ocenjivao kao slabo zato što košta samo $230. Malo li je? Mislim, danas se mnogo kvalitetnog softvera dobije besplatno.)

Screenshot je Entitiy Framework..
Ово (тангибле) сам већ испробао, и ради ОК. Апликација коју радим није нешто Real Time захтевна (ред величине периоде real time процеса је неколико секунди), тако да није критично време приступа бази. Већ је битна поузданост, да не брља. Јер како то наћи у facade design patternu који реализује ова алатка ако изгенерише по неколико хиљада линија кода.
Zilot je offline   Odgovorite uz citat