Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 06. 2007.   #8
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

@jablan - slazem se da nisu potrebni ukoliko high-management jako dobro proceni cilj, mid-management jako dobro razdeli taskove i odradi project management (hm, kako mi se dilbert mota po glavi kada pomenem mid-management i developeri jako precizno odrade svoje taskove, however pri brzini kojom se stvari desavaju u startupima i tick-tack uredjaju koji je neprekidno tu jako je tesko drzati korak i minimizirati rizik - hell, ne postoji apsolutno ni jedan optimalan proces za tako nesto (zajedno sa celom agile crap-listom, ima previse izuzetaka). mislim da do sada nisam cuo za primer IT startup-a koji je uspeo, a gde se nije radilo veoma mnogo - mada bih napomenuo da i sam folklor diktira taj ritam. poenta je da je jako tesko videti iz ugla developer-a, da "oni iznad" koji "dobiju daleko vise" sustinski i daleko vise rizikuju i nose vise odgovornosti.
licni primer bi bio: ako vast.com izadje, ako sve bude teklo ok, ako nama koji smo nize u lancu ishrane procenat stock-a koji imamo ne bude beznacajan, ako..., ako... >> dugacka ako lista, iako smo "perspektivan" startup << prica ce zvucati: radio sam kao konj i moja mali-perica-developer prica ce biti potpuno identicna kao i prica drugih perica koji su bili deo OK startupa, ukoliko ne bude tako - naprosto cu se pridruziti DT-ovom bendu sgt. peppers jobless developers club band.

Poslednja izmena od caboom : 06. 06. 2007. u 14:25.
caboom je offline   Odgovorite uz citat