Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 11. 2006.   #42
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

^ Cookie lifetime ti je prekratak. U tom slučaju slobodno možeš da koristiš i sesije jer im je trajanje duže od navedenog lifetime (ali nije trajno).

Cookie bi trebalo da koristiš kada ti sesije ne rade posao (traju prektratko, recimo kod webmaila gde korisnici cepaju jedan email dosta dugo) ili gde jednostavno hoćeš da obezbediš remember me funkcionalnost (remember me for 14 days ili remember me forever).

Jedan od meni poznatih problema sa čuvanje SID-a u cookieju je što isti podaci mogu lako da budu pročitani ako ti skripta ima neke druge propuste, XSS pre svega (recimo, JS ima mogućnost da pročita vrednosti cookie-a i ako ti neko ubaci maliciozan JS taj kod može da pošalje vrednosti unutar cookie-a napadaču). Tu bi fazon sa proverom user agenta odradio posao ako ga malo "posoliš" (dodaš mu neki prefix ili sufix znan samo skripti koji ne može da se pročita iz JS-a).

Ima tu peripetija... Recimo, problem je što će korisnik biti izlogovan ako recimo upgraduje browser.

Pogledaj linkove ovde. Pokriveno je dosta situacija povezanih sa logovanjem korisnika i sesijama koje su potencijalne rupe, a nisu odmah očigledne. Dovitljivi su hakerani, teško im je stati na rep

Poslednja izmena od Ilija Studen : 08. 11. 2006. u 23:29.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat