Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2010.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Postoji 2 glavne grupe vlasnika sajtova:

1. grupa: ljudi kojima ništa ne smeta, zarad jednog dodatnog page view bi prodali i stolicu na kojoj sede, zarad jednog dodatnog dinara bi dozvolili svakome da radi šta hoće na sajtu. Kasnije su našli fensi ime za takve sajtove - social networks

2. grupa: ljudi kojima je stalo do kvaliteta sajta i nisu spremni da trpe ljude koji će da spamuju sa svakakvim linkovima totalno nevezanih za temu sajta. Ovde se pojavila nedavno i tema za jedan sajt koji mi se sviđ i svakodnevno ga koristim, ali nema ama baš nikakve veze sa ovim, ne može čak ni u "opušteno" da se stavi jer je to najobičniji oglas i još napisan u tonu koji omalovažava inteligenciju od strane nekog "dobronamernog korisnika" koji usput nije zaboravio da stavi svoj referal link. Ja takve stvari brišem.

E sad, kada neko dođe kao normalan čovek i javi mi se privatnom porukuom "jel mogu da okačim jednu temu ... znam da nema veze sa ovim ali mi treba pomoć ... bla bla bla", u 99% slučajeva sam rekao "ok, naći ćemo neko rešenje i uvalićemo negde". Ja volim tako da komuniciram i retko odbijem da pomognem nekome, ali me jako nervira kada vidim da je nekome prvi i jedini post - link ka nekom njegovom sajtu ili sajtu od kojeg zarađuje.

Sad ćete da kažete da je ovo neprofitni sajt i kako to nije isto.... treba samo videti suštinu toga što stavljate, a ne sadržaj ili emocije, pa onda razmislite da li je to spam ili nije.

Zamisli da ja odem recimo na vukajliju i napravim definiciju "devprotalk" - najbolji forum na svetu, ako ste pravi srbin - registrovaćete se ... da Bog da vam uvenuo fikus ako se ne registrujete ... ne ide bre tako, ako ćete da radite te stvari - bar pošaljite mail nekome i pitajte za dozvolu da to uradite - siguran sam da će vam skoro svi dozvoliti, šta više - staviće i banner za dž.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: