Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 02. 2012.   #7
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

Prema nekom mom licnom iskustvu ja bih rekao upravo suprotno od Nenada Pantelica... Prvo, svaki duplikat (bilo da su razliciti sajtovi ili jedan) bi trebalo da eliminises. Rizicnije je ako postavljas neciji sadrzaj na svoj sajt nego da sam na sajtu imas duplirane tekstove. Vreme "sindikacije" je proslo ili polako prolazi mada stalno vidjamo primere da nekoliko istih tekstova budu na prvoj strani googla.

Sto se samog sajta tice, mislim da je google tu opusteniji jer pretpostavljam da uzimaju u obzir koliko su programeri/web majstori aljkavi pa ce preci preko toga sto imas i index.html ili www i non www verziju. Uostalom, uzece onu jacu verziju, ka kojoj idu linkovi i koja je vec indeksirana. Ja imam brdo svojih sitnih sajtova koji su odlicno rangirani a imaju i non www i www verziju pa i index.html strane ali jednostavno google ne obraca paznju na njih i svi linkovi su dobro uvezani, sto interni sto dolazni...

E sad, koliko se google promenio za godinu dana to ni oni u googlu sami ne znaju kako funkcionise.

U svakom slucaju, ako je mali procenat tih dupliranih strana ne bi trebalo da imas probleme koji se ticu generalno sajta ali ces imati probleme vezane za upravo te stranice mozda, da ne budu indeksirane ili lose rangirane... ako je to ipak u nekoj ekstremnoj meri onda smisli kako to da resis...

U svakom slucaju, bolje bez duplikata!

Ja na primerima ovih kojima radim SEO sam video razlicite stvari i kao da nema pravila... Imam nekoliko web shopova koji vuku fabricke opise i stranice su gotovo 100% iste pa su dobro rangirani a ima i primera gde ih uopste nema u indeksu (sto bi i trebalo po pandi)

Uostalom, meni iz iskustva deluje kao da se google okrece drugacijem rangiranju i pokusava da napravi neki totalno fleksibilan algoritam i da izbegne da ga mi koji radimo SEO provalimo tako... Nestaje polako ono "jedinstven tekst, title tag, h1, anchor u linku, alt atribut..." vec mi se cini da se polako daje na znacju brend, autoritet, starost sajta, sve jaci linkovi se racunaju...
__________________
registracija vozila | Nadogradnja kose
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat