Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 07. 2012.   #1
Nikola3
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.01.2012
Poruke: 5
Hvala: 12
0 "Hvala" u 0 poruka
Nikola3 is on a distinguished road
Question Веб развој и дизајн - потребна знања, софтв

Пре око годину дана сам се заинтересовао за веб развој и дизајн.
Почео сам да учим HTML, CSS, Javascript путем w3schools, codeacademy, неких бесплатних електронских књига и сл. Планирам да сада за време распуста обратим пажњу на PHP и рад у програмима као што су GIMP, Inkscape...
До сада нисам још дизајнирао/развијао сајт од нуле већ сам се само играо са неким темама, вршио сам неке ситније измене у коду итд.
Баш због тога што никад нисам правио сајт од нуле (могу да направим нешто једноставно, али због недостатка знања PHP-а и слабог познавања Javascript не могу да направим нешто сложеније) желим да поставим пар питања на која би волео да ми одговори неки веб дизајнер или веб девелопер са искуством.
Јасна ми је суштинска разлика између веб развоја и дизајна, али ми није јасно нпр. људи који продају Вордпрес предлошке на themeforest - да ли се они поред кода баве и дизајном слика за предложак (тему) тј. да ли они раде у програмима за обраду слика или само пишу код?
Желео бих да се бавим дизајном/развојем (још нисам сигуран ) предложака за Вордпрес, али ми није јасно шта све треба да знам да бих могао да правим теме од нуле и да их продајем.
Дакле, ако, рецимо, знам:
-HTML,5
-CSS,3
-XML
-Javascript
-PHP
-jQuery
Шта још треба да знам да бих направио тему од нуле?
Nikola3 je offline   Odgovorite uz citat