Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2008.   #2
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Smatram da u Srbiji direktno od oglasavanja na niche ili general blogovima zaradi neku prosecnu platu svega nekoliko blogera, a rekao bih da je Anicic u tome najuspesniji od domacih blogera jer ima ima par blogova (Svakodnevica i Autoblog)/magazin (Personal magazin) koje vodi i ima dobru ukupnu posetu kada je rec o blogovima u Srbiji.

Sa druge strane, Varagic kao, takodje, aktivan bloger, sigurno prihod od sadrzaja trenutno ne dobija preko banera ili kontekstualnog oglasavanja nego posredno od poslova koje dobija preko bloga. To je bio isto i moj slucaj dok sam aktivno vodio blog na engleskom (citaj: dok sam imao vremena za to), a imam i sad zelju da ga vodim. To je isti slucaj i sa Milojem/Miletom Kosticem, Mungosom i drugim koji se bave konsalting poslovima.

Treca stvar zarade putem bloga je prica koju je uradio pre Dusan Belic sa svojim blogom o mobilnim tehnologijama pa ga je otkupila neka strana firma i pise za njih za fee. Tu takodje spada slucaj sa Miodragom Ranisavljevicem i njegovom saradnjom sa SAP-om za blog Poslovni softver.

U pravu si da su mnogi motivisani da prave sadrzaj kada vide da taj sadrzaj mogu da naplate. Kao sto se kaze - nista ne uspeva kao uspeh.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat