Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2010.   #63
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milance Pogledajte poruku
Pod kojom sifrom si se registrovao?Tj klasifikacija delatnosti?I ako nije problem, o kojem gradu je rec?I ja sam toliko cuo da je 10K mesecno, skoro svuda, bar za marketing.
Za grad - ajd da to preskocimo jer ti nece mnogo koristiti.

Moja sifra je 72600 - ostale delatnosti u vezi sa kompjuterima - nisam bas siguran da je to sasvim u redu - mada visina poreza bi bila ista i za marketing i za ovo. Npr mozemo da smatramo da je moja zarada iskljucivo od adsensa.

Ne znam koju sifru koriste ostali ljudi koji rade sa adsensom ovde al koliko kontam to je uglavnom marketing. Medjutim svakako da adsense zaradi odgovara i ostale delatnosti u vezi sa kompjuterima jer se naravno sve radi na kompjuterima - tj treba da se napravi sajt grafika i sl sto sve spada u ostale delatnosti u vezi sa kompjuterima. Npr neka analogija bi bila pravljenje bilborda. Kategorija toga moze da bude marketing a moze da bude i gradjevina (tj pravljenje konstrukcije bilborda) - ne znam koja je od tih stvari pretezna ali ono sto donosi zaradu je i odgovarajuca optimizacija,data entry ... i tako to sto je sve povezano sa kompjuterima.

Sta mislite - da li je ostale delatnosti u vezi sa kompjuterima ok za adsense zaradu. ?

Nije da je 10K prosecna vrednost verujem da pre oko 15-17 000 u vecim gradovima a npr 12-15 000 u npr selima i nerazvijenim gradovima ... tako da ako hoces da pocnes sa nekom firmom najverovatnije i da placas 10% poreza treba 1500E mesecno prihoda.
buksula je offline   Odgovorite uz citat