Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 01. 2008.   #1
apex
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.10.2007
Poruke: 32
Hvala: 5
175 "Hvala" u 1 poruci
apex is on a distinguished roadapex is on a distinguished road
Default Google AdWords VS Human ?

Imam par pitanja, koja se ticu oglasavanja putem Google AdWords programa. Kada se dovede u pitanje ciljano reklamiranje, da li je bolje marketing prepustiti programu tipa AdWords koji kako je poznato sam na osnovu sadrzaja stranica prikazuje relevantne oglase za taj sadrzaj, sto je u neku ruku garant da ce vashi oglasi biti prikazani ciljanim korisnicima ili je bolje resenje kada se marketing odradi ljudskom rukom, odnosno biranjem npr. sajtova koji se bave slicnom/istom tematikom kao i vash i izdvajanjem sume za oglasavanje na tim sajtovima?

Pracenjem odredjenih kampanja, primetio sam da AdWords zna da "rasipa" Vash kredit, odnosno, algoritam za pronalazenje relevantnog sadrzaja jeste dobar ali program zna da podeli reklame i na sajtove koji bash i nisu u vezi sa tematikom vaseg sajta i na koje ljudi sa tih sajtova klikcu troseci vama kredit kod AdWords-a, a da ih pri tome uopste ne zanima sadrzaj. Sa druge strane covek moze "probirati" par sajtova koji su po njegovom "misljenju" pogodni za oglasavanje, a sa druge strane, covek moze i da pogreshi (licni primer).

Koje je Vashe misljenje o svemu ovome?
apex je offline   Odgovorite uz citat