Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #11
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Javi se Conny, javi se Conny! Svi tebe očekujemo ovog momenta
...dje gori?

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Ne znam zasto ste toliko tajanstveni? Sve je obavijeno nekim velom tajne kao da se radi o uvozu nuklearnog goriva iz Irana...
...slazem se. Mene takodje zanima kakva resenja nude domace IT firme..

Elem..sto se mog rada tice, u pitanju je intranet aplikacija cije su funkcionalnosti u potpunosti prilagodjene potrebama moje firme. Te funkcionalnosti su za sada:
1. kontakti - poslovni i licni (licni, poslovni i finansijski podaci)
2. istorijat komunikacija sa partnerima
3. kreiranje profaktura i administracija proizvoda
4. prost DMS - za sada samo interface koji prikazuje logicku lokaciju fajlova na serveru

Nije nista specijalno, ali je ipak pristojno s obzirom da je u pitanju one-man(girl)-show.

No, to definitivno nije ono sto je Ziri potrebno, a i kako sam vec rekla, u velikoj meri je prilagodjeno konkretnim potrebama firme, sto nas dovodi do sledece problematike:

Do sada sam vise puta imala prilike da radim na raznim intra i extranet sistemima, i uvek se doslo do problema konkretnih potreba klijenta, odnosno specificnih funkcionalnosti, zatim odredjivanja nivoa detaljnosti (citaj: gde povuci crtu) itd. Osim toga, s obzirom da sam fan totalne automatizacije kada se radi o takvim aplikacijama, volela bih da vidim jedno resenje koje je u potpunosti administrirano ne od strane developera, vec korisnika.

Evo jedne moje ideje - korisnik (klijent) kroz vizuelni alat definise strukturu svog preduzeca i dodeljuje korisnike svakom nivou hijerarhije, dodeljuje fukcionalnosti (module) i tokove komunikacije.
Nakon toga, na jedan klik mu aplikacija izgenerise kompletan intra sistem, sa kreiranim userima, nivoima pristupa i dodeljenim funkcionalnostima
....no to cu napraviti kad budem imala malo vise vremena, posto u sustini to ne bi trebao da bude veci problem

Tolicno za sada
Da li moze da se vidi neki spisak recimo domacih intranet aplikacija?
Ziro, volela bih da cujem koje resenje si odabrao na kraju (mislim kad ga budes odabrao )
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat