Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2011.   #203
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Portal/sajt ocistimosrbiju.rs je u izradi, i ocekujem da bude gotov do 5. juna, dana zastite zivotne sredine. Tada cemo svi mi videti sta smo dobili posle vise od godinu dana.

Licno cinim znacajan napor da ova epizoda ne bude korak unazad, zalazem se svom snagom da se svi oni koji odlucuju ne povuku i odloze uvodjenje egov usluga po svojim ministarstvima. Cenovnik je uspostavljen, niko ko ceni sebe nece mu pasti na pamet da njegova firma radi za manje pare od para koje su date za ocistimosrbiju.rs, ali za ove pare se mogu napraviti cuda (mnogo bolji sajt, potpuna tacnost i dostupnost informacija i multipliciranje broja e-usluga, s obzirom da "najjaca" ministarstva imaju izmedju 5 i 6 ipo usluga, da se malo nasalim). Jedan dobar sajt jednog od vaznijih ministarstava, koji gradjanima u roku od pola godine stedi vise para nego sto su poreznici dali u drzavnu kasu, a ja se nadam da ce to biti upravo za mandata Dulica i u njegovom ministarstvu, moze biti najbolji promoter eGov u Srbiji. Sta ce biti, videcemo. Ili ce neko videti nesto drugo na sledecim izborima.
Mene i dalje fascinira nivo neogovornosti,ti koliko mi se cini radis u tom ministarstvu,ako je tako onda razumem ovaj stav?. I te floskule videcemo na sledecim izborima kakve veze ovo ima sa izborima? Pa bre ovo je za pravosudje?! Neko je dao za poster 485k eura i pravda se postoji ugovor evo vidite potpisan ugovor sve po zakonu,monopolista (telekom) potpise ugovor sa privatnom firmom o sponzorisanju i reklami (ej njima treba reklama) evo vidite sve po zakonu, isti taj monopolista potpise ugovor o marketingu sa privatnom firmom plati debelo ,evo vidite ima ugovor sve po zakonu. Sto bi rekao drugar pa i ja sutra da napisem 2+2=5 i da to potpise Gradimir Milovanovic (vraski dobar matematicar u internacionalnim okvirima) zar se neko ne bi zapitao ej cekaj pa to nije tako. A jasno je meni odavno da ta prica oko eGov kako bi je ti nazvao, je odlicno mesto da se "zaradi" dobra lova. Drzava da je htela da uradi posao, kako treba do sad bi imala OSS centar gde bi joj dolazili mladi sa ETF,FON faksova gde bi mogli da se edukuju i volontiraju i steknu neke reference i da odrade dobar deo tog isog eGov-a,na kraju krajeva i da je zaposlila 20 strucnjaka (ali strucnjaka) mogla je da resi problem eGova pre sto godina i za mnogo manje pare, ali naravno tako se ne mogu izvuci pare u privatne dzepove. Pogazio sam rec za zadnji komentar no dobro posle teksta gde me neko uverava plata ovde nije 330e nego je to zapravo 1100e. A ako me pitas zasto sam se uhvatio bas za ovo a ne za neke druge kradje eto ima simbolike u samom domenu.
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Milos Micic za poruku: