Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2009.   #48
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bane06 Pogledajte poruku
Ako sam nesto naucio za poslednje 2 godine od kad sam poceo da se interesujem za ovu oblast, to je da treba dobroo proucavati trziste i konkurenciju, analizom doci do ideje.
Bravo, to je to. Sad si mu već rekao 50% onoga što bi mu i ja rekao...
martinluter, pročitaj ovu rečenicu jedno 20 puta. Samo ta informacija vredi svih tih 5000 eura koje hoćeš da uložiš, i više.

80% uspeha je istraživanje tržišta, 10% dobar sajt, i 10% dobar content (ovo je mišljenje većine top marketara)

Pogledaj šta se dešava u Srbiji. Svi pokreću sajtove o automobilima, mobilnim telefonima, nekretninama, traženju posla, ili upoznavanju preko neta. Sve tržišta odavno popunjena i karte odavno podeljene.
Skoro svi startupi su u oblastima koje su već odavno prezasićene i gde treba da se uloži mnoooooogo više od tih 5000 eura da bi uspeo.
To što si predložio sa automobilima, na primer, nema šanse da se probije pored već postojećih osim ako nisi stvarno veliki igrač.

Ovo što ti ja predlažem, naravno, nema nikakve veze ni sa kolima ni sa nekretninama.
Plače mi se kad god vidim novi sajt o automobilima u koji neko ulaže svoju energiju i trud... jer znam unapred da će pući najstrašnije, a samo da je izabrao neku drugu oblast mogao bi sa 50x manje truda i novca da postigne vrhunske rezultate i da ostvari svoje snove.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 17. 10. 2009. u 01:32.
istok je offline   Odgovorite uz citat