Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 08. 2006.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Na kraju, ne znam zasto je odluka o optimizaciji pala bas na css koji je defiitivno najmanji element strane. U petak mi jedan prijatelj pokaze home page nekih norveskih dnevnih novina, citavih 1.2 Mb. Prvo sam se zgrozio ali onda sam shvatio da je u stvari 90% tamo koristi bradband pa im i ne pada tesko.

Pored toga, kada pogledamo redosled ucitavanja elemenata, css ce sigurno ici pre renderovanja strane pa tek na kraju fotke, sto jednostavno znaci da ce tih 3 ili 7 kb koje "zauzme" css biti neprimetno. Dakle, bolje je trositi vreme, energiju i sive celije na optimizaciju drugih elemenata nego cinculirati sa nečim što je totalno nepotrebno.

Cela ta situacija mi liči na čoveka koji potroši recimo 10 000 eur da renovira stan a onda se dvoumi da li da kupi zvonce za ulazna vrata od 70 ili 80 dinara.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat