Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 02. 2006.   #21
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
PPS: Tabele su brže kad ne znaš isto da odradiš pomoću blokova i CSSa
Od kako postoji elektronska graficka priprema, tabele su prirodan nacin odredjivanja polozaja elemenata na strani.

Pazi, ja potpuno shvatam i prihvatam CSS, jer je to u stvari najprirodniji nacin opisa izgleda sadrzaja, ali ne tezim ka cepidlacenju. Tabelu cu uvek da upotrebim tamo gde znam da je to sasvim razuman postupak.

Ideja da se tabela zameni stilovima je prilicno zategnuta, jer se tu u stvari radi o insistiranju da se koristi druga sintaksa za isti posao i pri tome se stvari drasticno komplikuju. Zameniti tabelu stilom znaci zatrpati se u gomile <div>-ova koji sintaknsno nisu nista pregledniji od celija tabela i nagadjanje sa raznim browserima kako ce sve to da protumace i prikazu. Kada stavis tabelu, na vrlo jednostavan nacin odredjujes polozaj elemenata na strani i to radi.

Sto se tice izmena, uopste ne stoji tvrdnja da je sa tabelama teze izmeniti izgled i rapsored elemnata. Naprotiv, lakse je, jer je ocigledno gde se sta nalazi i radi se samo o razmestanju sadrzaja po celijama. Kada koristis CSS, nikad ne znas sta od cega zavisi, sta se gde nasledjuje a sta ne, i redovno, kada premestis neki sadrzaj, nesto se u njegovom izgledu poremeti pa moras da kopas po CSS-u da bi nasao sta je problem.

A da ne pricamo o tome koliko je maltretiranje menjati izgled sajta koji je uradjen u cistom CSS, a radio ga je neko drugi. Treba ti mnogo vremena da pohvatas sta je tu sta, a ako nemas neki vizuelni alat za edit, prepravke se granice za neizvodljivim.

Ja stvarno mislim da nema smisla ocekivati od bilo koga da ima ugradjen CSS parser i rendering masinu u mozgu da bi mogao da pogledom na kod zna sta je tu sta i kako izgleda. Kada koristis tabelu, stvar je drasticno pojednostavljena.

I ja se slazem da ce za koju godinu CSS biti ok, kaa budu sredili gomilu problema i dodali gomilu propustenih osobina koje su neophodne, a u CSS ih je komplikovano napraviti i uvek je potreban neki hakeraj.

Da se razumemo, ja volim CSS pristup i koristim ga koliko god mogu, ali u nekim slucajevima, mnogo je brze i lakse staviti tabelu i resiti problem.
Pedja je offline