Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2007.   #18
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ono sto me jos zanima za ubuduce je: generalno pored instalacije tomcata, sta je jos potrebno da aplikacija radi u lokalu? Znaci tomcat radi, java ide sa os x-om, i jos valjda treba da radi baza. Da li se ovo poslednje posebno instalira i podesava?
Baza se posebno instalira. I onda verovatno moraš da izmeniš kod web aplikacije (ili konfiguracioni fajl) da joj kažeš gde je baza (tj. na kom serveru, koji username i password da se koristi za povezivanje na bazu, itd).

Što se Jave tiče: postoje 2 "osnovne verzije": JRE (Java Runtime Environment) i JDK (Java SDK).

JRE ti služi samo za izvršavanje Java aplikacija koje su već kompajlirane. JDK sadrži i JRE i Java kompajler. MacOS verovatno dolazi samo sa JRE (pošto retko kome treba kompajler za Javu, pogotovo korisnicima MacOS-a ).

Dakle, moožda ćeš morati da skineš JDK kako bi TomCat mogao da kompajlira JSP-ove, klase, itd. Test aplikacije koje dolaze uz TomCat su, čini mi se, sve prekompajlirane pa ti JDK za njih ne treba, ali za tvoje aplikacije će ti trebati, kako bi TomCat uopšte mogao da kompajlira npr. JSP stranicu, itd (čim izmeniš neki JSP fajl, TomCat mora tu stranicu da kompajlira ponovo, zato ti treba Java kompajler).

E sad, već ti rekoh - nešto sam negde (davno) pročitao da će novije verzije TomCat-a možda da rade bez JDK-a (pominjali su nekakav Java kompajler koji bi bio deo TomCat-a), ali nisam siguran šta je bilo sa tim.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 26. 05. 2007. u 04:37.
degojs je offline   Odgovorite uz citat