Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 01. 2008.   #21
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku

Nije "sedite i nemojte ništa da radite" već "sedite i radite nešto za globalno tržište".

Ajd' dobro, da spustimo loptu jer izgleda da se prepiremo oko stvari oko kojih se u suštini slažemo. Ja sam prva ta koja zagovara rad za globalno tržište, radim već dve godine na doterivanju i plasiranju proizvoda iz Srbije.

Kod ove aplikacije o kojoj sad diskutujemo, ima još jedna stvar a to je da ako je imaš na više jezika (bar dva i nema veze što je srpski) time pokazuješ potencijalnim kupcima (a naročito wholesale kupcima koji otkupljuju licencu pa rade customization) da ti je proizvod "versatile" i da ima multiple applications. Srpsko tržište možda je malo ali ako uračunaš da proizvod potencijalno može da pokriva više jezika, i time mnogo veće tržište, onda je to već druga priča.
Mi često zaboravljamo da je globalno tržište baš to: globalno - a ne samo tržište engleskog govornog područja koje je i inače prezasićeno.
Mislim da mi tu sad imamo prednost, jer smo mnogo više i šire cross-cultural nego što su zapadnjaci, a naročito Amerikanci. Veruj mi, prevrću oni planetu da nadju tržišta i tako mala kao što je Srbija jer dolar je dolar.

Šta ti radiš (ako nije tajna)?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat