Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #29
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa i nije nešto, vrlo je basic, slabe performanse ima, koči se i poskakuje (FF) a naročito mi se ne sviđa na ovoj strani background koji se jednostavno odseče levo i dole.
Nisam siguran da li govoriš o mom (ADxMenu) meniju ili o ovom na Madlenianum sajtu...

Anw, vidim da me Dejan izreklamirao. Video sam da ima diskusija na ovu temu no nisam hteo da pominjem ADxMenu jer na njemu nisam radio ništa ozbiljno duže od godinu dana, izašle u međuvremenu nove verzije browsera, koristio sam neke sasvim druge varijante (bez .htc fajla) na projektima itd.

Čim se pronađe vremena biće updatea...no "pronađe vremena" je gadna stvar.

Značili bi mi svi primeri što je neko isprobavao (ako iko) jer problema uvek može da bude. Nekoliko stvari je ipak važno znati kada se radi o istom:
- ovo je namenjeno standard-compliant stranama, tj. vro je moguće da se sve zbinguje u quirks režimu rada browsera
- pogledati http://www.aplus.co.yu/adxmenu/intro/#troubleshoot ako se naiđe na problem - neke stvari su prestale da važe sa izlaskom FF 1.5
- cilj menija i jeste da bude jednostavan i da radi posao sa što manje koda - fancy efekti kao ovaj slide na Ilijinom primeru nikada nisu bili predviđeni da postoje*

Generalna ideja ADxMenu dizajna - što možeš da uradiš sa CSS-om uradio si. Javascript je tu samo nužno zlo i služi samo da popravi ponašanje menija, nikako da kreira vizuelne efekte.

Ovaj meni u radu se može videti na www.stanjames.com i www.betfred.com - to su dve verzije čija je IE implementacija bitno različita. Betfred koristi posebno pisan skript koji nisam objavio na blogu, jer je napravljen za taj slučaj .


* - baš prošle nedelje mi je jedan tip nudio 250$ da mu napravim sličan feature za ADxMenu, no sam odbio. Em što nemam kad, em što ADxMenu čvrsto držim free pa bi takav feature bio javan kad bi postojao, em što mi Enterprise verzija i ovako ima previše koda za moj ukus pa mi samo treba još neka komplikacija
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat