Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #1
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default CSS vs Table - old story, but

...
Oki, vjerovatno smaram ali mozda se nekome i bude dalo odgovoriti.
Naime, procitao sam i citam kako tabele ne treba koristiti za definisanje dizajna sajta, vec za ono sto su namjenjene tj tabelarni prikaz podataka.
CSS opet postoji bas za vizuelnu prezentaciju i tako to.
E sad, sve je to super medjutim u zadnje vrijeme se intenzivnije bavim HTML kodiranjem i pokusavam 'pratiti standarde' pisuci kod u CSS only, tj tabele bas upotrebljavam gdje im je mjesto.
Medjutttttttimmmmmmm
Ja se ubijem dok napravim da to jednako izgleda u svim browserima, da se jednako rasteze, skuplja, siri ... dok bih sa tabelama to rijesio za mnogo manje vremena i sto je najgore - izgledalo bi ISTO.
E sad, dajte mi vashe razloge zasto CSS a ne tabele? Ali molim prakticne razloge, vrijeme, efikasnost a ne 'to je po standardu ispravno'. J%$#%# standard kad ga niko ne postuje (mislim na browsere) i moramo opet vracati se 10 godina unazad kad je bilo IF IE then, else NN then.
Na kraju krajeva klijentu ce izgledati isto, nisam jos naishao na zahtjev CSS only (dobro, jesam na nekim konkursima, ali rijetkkooooo) a meni ce zivot biti laksi.

Buduci da ovde ima poprilicno ljudi koji zive od web-a nadam se da ce neko smoci snage da napishe koji red.

pozdrav
misk0 je offline