Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2006.   #7
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Hm ... 'kick ass' i iskustvo ..... ne znam koliko zezanja jos moram da prodjem da bih se osjecao tako.

Slozio bih se sa nekim stvarima, ali sa nekim bash i ne bih.
Da je sve 'preglednije' jeste, ako si ti pisao, ali ako citas tudji kod daleko se teze snaci (bar meni) sa CSSom nego sa tabelama.
Sa tabelama znas da je prvi <td> uvijek prva lijevo celija te tabele, a kad naletis na nekoliko <div> elemenata u zavisnosti od float i display parametara moze biti ko zna gdje na ekranu. Znaci meni je lakse skontati tabelarnu nego CSS strukturu.
Slazem se da je lakse izmjeniti izgled sa CSSom nego sa tabelama, ali ako te klijent dovede do toga isto tako moze znaciti da ste nesto prethodno zeznuli u izgradnji sajta, jer se klijentu prvo pokaze dizajn na koji pristane pa tek onda ide na HTML kodiranje.

Isto tako, mogu da primjetim da u poslednje vrijeme svi ti browser-hackovi imaju neka svoja imena i lakse ih je 'upoznati' jer postoje vec tone clanaka na netu. Prije godinu - dvije osim box-hack modela ne sjecam se da su postojali izrazi poput peekaboo... (i jos mozda 2-3 koja ne mogu trenutno da se sjetim).

Mada, to dovijanje me nekako najvishe zivcira. Trudis se da napravis nesto kako spada, napravis nekako i onda se pojavi korisnik sa IE 5.0 ili nekim starim NN, Safarijem ili ko zna cime i pogledas da to u tom browseru izgleda uzassno.

Na koliko se browsera limitirate pri izgradnji CSS? Mislim i na razlikama u verzijama koje su recimo najvishe izrazene u IE.
misk0 je offline