Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 11. 2009.   #2
Dragana Djermanovic
novi član
 
Avatar Dragana Djermanovic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2009
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dragana Djermanovic is on a distinguished road
Default o cilju

Citat:
Originalno napisao Pedya Pogledajte poruku
Svesni problema koji ovde postoje, ali i činjenice da nam svetski mediji već rutinski “crtaju rep i rogove”, iskrivljujući sliku o Srbima, rešili smo da učinimo nešto. Ne želimo da lažemo, već da pronađemo one istine o Srbiji na koje se može i treba usmeriti pažnja. I da ih postavimo na web. Da se na jednom mestu nađu sve te lepe istine o nama. Pričom, slikom, video klipom se ne može izmeniti privreda, ali može percepcija. Blogeri ne mogu da isprave sve ono što je loše u Srbiji, ali mogu da bloguju o svemu onom što je dobro. Želja nam je da osim domaćih autora okupimo i što više stranaca koji su bili ovde ili su još uvek ovde, da svojim rečima opišu kako su oni doživeli Srbiju. Vrata su otvorena svima koji imaju želje, volje i vremena, da u okviru svojih tehničkih i/ili ljudskih resursa pomognu ovaj projekat. Dobrodošli!
Da li je ovo cilj za interni dokument?

Znam koliko mnogo ima i "iskrivljivalja" slike o Srbima, međutim najveći je problem što takvih slika i onih koje su istinski negativne na netu ima previše. Po meni nije cilj brendiranje, re-brendiranje, ni ma šta megalomansko. Meni lično u vezi sa ovim prijektom cilj je da pronađem, napišem i publikujem što više onih istinski dobrih i pozitivnih priča i primera iz naše zemlje... i da na početku doprinesem razradi ukupne ideje i njenog održivog koncepta.
Dragana Djermanovic je offline   Odgovorite uz citat