Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa dobro, JSP je jedna od lepsih stvari u vezi jave IMHO

Edit: Evo sad sam tek stigao da bacim pazljivije pogled na kod, i imam par sitnih zamerki :

PHP kôd:
if(trim($name) == '') return false;
      
$this->vars[trim($name)] = $value
ovo se pojavljuje na vise mesta u kodu. U najvecem broju slucajeva ce parametar biti ok, pa ces da imas dupliran poziv trim() funkcije. Efikasnije bi bilo da se pise :
PHP kôd:
if( ! $trimmed trim($name) )
       return 
false;
$this->vars[$trimmed] = $value
Dalje:
PHP kôd:
foreach($this->vars as $k => $v) {
     if(!isset($
$k)) $$k $v;
// foreach 
nema potrebe da se tako radi, postoji php funkcija extract() koja radi istu stvar, samo mnogo efikasnije..

Takodje mislim da je dizajn same klase mogao da bude jos jednostavniji, malkice je previse rasparcan kod, imas puno metoda koje su prakticno obicni wrapperi za druge metode.. Ako je ideja da dalje usloznjavas mogucnosti klase onda ok, a ako je ideja da je koristis ovakvu kakva je, sa naglaskom na brzini i efikasnosti, onda bi mogao da izbegnes posrednike, posto su pozivi metoda najsporiji deo koda (mislim bas na kod, ne na pozive ka spoljnim resursima tipa baze i fajlova, naravno)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 05. 06. 2006. u 14:40.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat