Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 09. 2011.   #1
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default Prijatno popodne u APR-u

Veliki broj ljudi ovde je osnivalo firmu/preduzetnicku radnju u Srbiji itd. ali zbog onih koji nisu imali tu cast, malo cu dublje uci sa opisima mog danasnjeg iskustva.

U ponedeljak popunim online formular na sajtu APR za osnivanje nove preduzetnicke radnje i istog dana dostavim uplatnicu (1200din) i svu pratecu dokumentaciju. Lepa devojcica za pultom se ljubazno smeska i kaze: Bice za par dana.
Ja sav srecan i zadovoljan odlazim dalje.

Pre par sati proverim status predmeta i dobijam odgovor da je odbijen zbog nepotpune prijave. U cudu odlazim do APR-a i uredno uzimam broj da proverim o cemu se radi i dopunim prijavu.
Posle desetak minuta cekanja dolazim na red i ljubazni salterski sluzbenik mi objasni da sam na pogresnom salteru, ali da mogu proveriti razlog odbijanja na javnom racunaru u hodniku.

Zadivljen odlazim do pomenutog racunara i zaticem spravu kakvu sam zamisljao dok sam citao futuristicke romane o komunizmu. Metalna tastatura, dugmici rasklimani, uzidana u mermer. Monitor... ma pustite masti na volju.
Pokusavam da kucam i posle nekoliko minuta uspevam da otkucam jednu prosto prosirenu recenicu, ljubazni radnik obezbedjenja mi saopstava da ta stranica nije u funkciji. Mislim se ok, verovatno ima neka koja jeste. Kucam u Google pretragu sta me zanima da nadjem na sajtu APR. Poruka: posete Google.com nisu dozvoljene.

Blago razocaran, ali idalje raspolozen odlazim do saltera ne bih li tamo dobio informaciju koja me zanima. Manje ljubazan gospodin (u daljem tekstu MLG) iza pulta mi se obraca:

MLG: Izvolite!
Ja: Pre par dana podneo sam zahtev za osnivanje preduzetnicke radnje, ali je isti odbijen...
MLG: (iznenadjeno) Zasto?!
Ja: (jos uvek u pokusaju da se oporavim od brutalnog upadanja u rec) Da znam zasto verovatno ne bih bio ovde.
MLG: Samo sekund (kuc kuc kuc, po tastaturi)
- Odbijeno je zbog nepotpunih podataka u prijavi. (prevrcucu ocima)
Ja: Koji su podaci falili?
MLG: Adresa u LK i adresa na prijavi se ne slazu.
Ja: Ok. Mogu li da dopunim?
MLG: Aaaa, ne.
Ja: Pa sta sada da radim?
MLG: Morate podneti novu prijavu (uzima papire)
(predaje mi papire i >uplatnicu
Ja: Vec sam platio troskove odvaranja radnje.
MLG: Da ali to je bilo za proslu radnju (zadovoljno se smeskajuci)

Radnici na vratima APR-a me ljubazno ispracaju sa mojim novim drugom, tikom promene facijalne ekspresije leve strane lice, u nepravilnim vremenskim intervalima.
cvele je offline   Odgovorite uz citat