Tema: B92 Blog
Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 05. 2006.   #16
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Suština blogovanja nije komunikacija manjine (oni za to već imaju sopstvene PR službe), jer to zasigurno to vodi u kvazi-elitizam, već masovnost, na kraju krajeva - kosmopolitizam.
Malo si me pogresno shvatio i/ili si izvrnuo sta sam hteo da kazem. Naravno, da sustina blogovanja nije komunikacija manjine, ali cak i u Srbiji dosta ljudi ima neki svoj blog na javnim servisima, da ne spominjem Hrvatsku i svet. Sa druge strane, vrlo mali broj poznatih licnosti ima svoj blog i to bi trebalo na ovaj nacin da se promeni.

Razlika je imati PR sluzbu a razlika je imati svoj blog.

Citat:
Da je ovo praksa u svetu, blogovanje sigurno ne bi bilo na ovoj lestvici na kojoj je sada. Zamislite samo blogger.com koji je dostupan samo VIP personama.
Ja nisam ni rekao da blogger.com treba bude dostupan samo VIP licnostima ali B92 Blog i blogger.com su dva razlicita pojma. B92 Blog nije javni blog, a poenta blogger.com je da ima sto vise blogera od kojih 95% ne vredi nista.

Ja sam napisao da je praksa u svetu da poznati bloguju, da imaju termin CEO blogging.

Citat:
Takođe, ovo VIP je i nadalje problematično jer se izbor VIP-ova zasniva na subjektivnoj imaginaciji selektora, a gde god ima selekcije ima i diskriminacije.
Znas kako, SCG moze na SP da bude prvak sveta ali to i dalje nece nekog da spreci pre SP da kaze kako je neko drugi trebalo umesto nekog da igra. Kod nas nije poenta da nekog odbijamo, zato sto nije VIP. Naprotiv, mi nudimo sansu i onima za koje gotovo niko ne zna da postanu VIP. To nudimo i na sajtu.

Da li je neko do nedavno cuo za Jovana Djordjevica? Mozda niste ni sad culi. Ali njegovi tekstovi na B92 su izazvali odusevljenje kod mnogobrojnih posetilaca i on zbog svojih tekstova putuje kao vodja B92 navijaca na SP. Procitajte samo jedan njegov tekst a ima ih nekoliko:

http://www.b92.net/zivot/lifestyle.php?nav_id=193573

http://www.b92.net/zivot/lifestyle.php?nav_id=195788

Na kraju ovog teksta mozete da nadjete linkove na njegove druge tekstove.

On je jedan od najzasluznijih sto je ponovo pokrenuta praksa razmene slicica.

Citat:
Nego, ukoliko imate resursa, a verujem da možete da ih pruštite radije kreirajte javni blog servis, dostupan svima.
Resursi sigurno da postoje, ali mislim da to nije neophodno s obzirom da postoje vec nekoliko takvih servisa koji nude dobru usluge. Nama nije u interesu kvantitet nego kvalitet.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat