Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 09. 2010.   #46
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
vec pre svega zato sto besmisleno je da sad mi licitiramo sta bi mi hteli da bude, jer nismo ni pravnici, ni ekonomisti, nemamo ni vremena, ni potrebnih znanja, iskustva i resursa da ponudimo dobro resenje. Treba da se istraze postojeci zakoni i najbolje prakse drugih zemalja, da se konsultujemo sa strucnjacima i da se stvori jedna precizna slika kako to treba da funkcionise i sta je za to neophodno, sta je pozeljno, a sta moze, ali ne mora da postoji od preduslova.. to nije posao za amatere, time moraju da se bave ministarstva i strucne komisije kroz jedan ozbiljan, formalni pristup, ne moze to da se resi na forumima... just my $0.02 naravno..
Moj Ivane potpuno si u pravu, ali u teoriji! Problem je sledeci, u Srbiji je drzavna uprava na primitivnom nivou. Prosto, sem Slobe i jos par ljudi koje ja znam po imenu i prezimenu, niko se trudi i/ili nema dovoljno znanja da resi materiju, najblaze receno.

Za drzavnu upravu, male firme i ljudi koji koriste kupovinu/prodaju i problemi koje prate su prosto nevidljivi...

I ne postoji drugi nacin sem da se detektuje jedan po jedan problem i da se resava. Korak, po korak.

Jos mi nije niko odgovorio cemu sluzi prijava priliva deviznom inspektoratu... Verovatno je to jos iz SFRJ. Ako nadjemo razlog i ispostavi se da je besmislen, onda napravimo predlog da se ukine ili da se ne prijavljuju prilivi ispod 100.000 evra, na primer.
torbica je offline   Odgovorite uz citat