Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 08. 2006.   #5
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

1. Veoma lako započinjem stvari, teško ih završavam.

2. Nisam pristalica pretjeranog planiranja. Mislim da pretjerano planiranje često umrtvi projekat i u startu ga osudi na neizvršenje. S druge strane mislim da pristup planiranju zavisi i od samog tipa posla: npr. pljačka banke zahtjeva mnogo planiranja, a recimo izlazak u grad nimalo (sem da se u petak poslepodne provjeri stanje budžeta za subotu).

Slažem se sa stavom da su u praksi najuspješni oni ljudi, koji se najbolje snalaze sa planom B.

3. Prokletstvo vlastitih projekata jeste neplaćeni perfekcionizam. Bolji sam u stvaranju vlastitih ideja, nego izvršenju tuđih. Sa te strane pristupam i svim projektima, u svaki pokušavam da u potrebnoj mjeri unesem vlastite ideje i vlastito viđenje rješenja problema. Samim tim kada radim na projektima svoje ideje uključujućem u već postojeći koncept, tako da bih mogao i reći da sam podjednako dobar u obe solucije.

Volim da radim u okruženju gdje sam pozvan upravo da sa svojom viđenjem stvari rješim određeni problem (baziran na tuđoj ideji), gdje lider u timu poznaje tu moju osobinu, spreman je da mi da neophodno slobodu. Ali isto tako i jasne me prekine ukoliko sam krenuo u pogrešnom pravcu. Nisam ljubitelj klasičnog šljakerskog rada i pristupa problematici.

4. Odprilike na svakih 20 zamišljenih ostvarim 1.

5. ljudi, ideje, sreća, tajming, kapital
mungos je offline   Odgovorite uz citat